W dniu 1 czerwca grupa krótkofalowców BSK i zaprzyjaźnionych kolegów z Koszalina i Słupska spotkała się w latarni morskiej Gąski. Pogoda nie dopisała, ale to zupełnie nie przeszkodziło nam w inauguracji sezonu wyprawowego Bałtyckiego Stowarzyszenia Krótkofalowców.

W dniu 1 czerwca grupa krótkofalowców BSK i zaprzyjaźnionych kolegów z Koszalina i Słupska spotkała się w latarni morskiej Gąski. Pogoda nie dopisała, ale to zupełnie nie przeszkodziło nam w inauguracji sezonu wyprawowego Bałtyckiego Stowarzyszenia Krótkofalowców. W skład silnej ekipy wchodzili: SP1TJ – Marek – główny pomysłodawca i inicjator całego zamieszania, dzielnie wspierany przez Jurka – SP1JON oraz plączący się między antenami SP1F – Zbyszek, SP1NZ – Waldek, SP1MWK – Krzysztof.

Byli również koledzy z Koszalina: SP1MHz – Jarek, SQ2T – Adam, SP1DKT – Marek i SQ1KUK – Karol oraz Jacek – na razie bez znaku wywoławczego. Odwiedził nas również Andrzej – SQ1GU na swoim nieodłącznym rowerku. Byliśmy miło przyjęci przez latarnika – Pana Piotra – sympatyka krótkofalarstwa oraz tubylców: pieska, kotki i kogutki z kurkami. Całe to towarzystwo dzielnie nas wspomagało przy robieniu łączności. Pracowaliśmy wszystkimi rodzajami emisji, pod znakiem klubowym SP1KYB/1. Aktywnie pracowali również koledzy SP1MHZ/1 oraz SQ2T/1. W sumie nawiązaliśmy kilkaset QSO. Potwierdzenia via biuro 22, LOTW, e-QSL jak kto woli.

Sezon wyprawowy został przyjemnie zainaugurowany. Wkrótce dalsze wyprawy – śledźcie nas w Internecie!… Załączamy małe, fotograficzne „co nie co”… A tak nawiasem to żałujcie, że Was z nami nie było!!!