Zgodnie z zapowiedzią w sobotę 1 – go września, Bałtyckie Stowarzyszenie Krótkofalowców zorganizowało spotkanie w plenerze. Nazwaliśmy je „POŻEGNANIE LATA” – Zaprosiliśmy wszystkich do wspólnego spędzenia paru godzin na łonie natury, poplotkowania, powspominania i wzajemnego poznania się. Miejsce zostało wybrane tak aby każdy mógł łatwo trafić a i było atrakcyjnie położone tak przyrodniczo jak i krótkofalarsko. Popadło na urokliwe miejsce nad brzegiem Parsęty na leśnym parkingu opodal miejscowości Ząbrowo . Przyznam szczerze, że z obawą obserwowaliśmy prognozy pogody ale z upływem godzin ta stawała się adekwatna do naszych potrzeb (HI). Słonko pięknie nam towarzyszyło przez cały dzień. Specjalnego scenariusza nie proponowaliśmy, postawiliśmy na jego spontaniczny charakter. Koledzy i tak zadbali by prócz kiełbasek i innych grillowych przysmaków na stole znalazło jakieś danie krótkofalarskie. Andrzej SQ1GU i Maciek SP1FM zademonstrowali nam własnoręcznie skonstruowany sprzęt do ”łowów na lisa”, zorganizowali i rozegrali pierwsze w BSK zawody w poszukiwaniu „lisów”. Zabawy było co nie miara. Niektóre lisy uciekły ale niektórym udało się „złapać”. Przez cały czas pracowały trzy stacje z SPFF0201. Klubowa SP1ZES, indywidualne QRP Jarka SP1C oraz Andrzeja SQ1GU.

Miłym akcentem było wręczenie pucharów i medali dla najlepszych operatorów w sportach krótkofalarskich. Jeszcze raz w imieniu BSK gratuluję Krzyśkowi SP1MWK, Markowi SP1TJ, Maćkowi SP1FM, Jurkowi SP1JON oraz Marcinowi LB0OG.

Za DUŻY (właściwiej by było ogromny) wkład pracy na rzecz BSK uhonorowaliśmy kolegów Andrzeja SQ1GU złotym medalem a kolegów Waldka SP1NZ, Wieśka SP1EG, Krzyśka SP7WME srebrnymi medalami oraz Wojtka SP1WW i Pawła SP1MPW brązowymi. Wszyscy z wyróżnionych otrzymali także dyplomy.

W planach mieliśmy również pokaz łączności satelitarnych ale czasu zabrakło. Serdecznie dziękuję członkom BSK, sympatykom, gościom i ich rodzinom za tak liczne przybycie. Nie będę tutaj wymieniał znaków i imion, na zdjęciach sami się rozpoznacie a i pozostałych zobaczyć możecie. Odwiedzili nas koleżanki i koledzy z Koszalina, Kołobrzegu, Trzebiatowa, Białogardu, Reska.
Serdecznie wszystkich pozdrawiam i zapraszam na następne spotkania organizowane przez BSK.