Chyba wiosna idzie?! Może to tylko ocieplenie klimatu spowodowało, że SP1KYB wyruszył kolejny raz na podbój WSPANIAŁEJ POLSKIEJ NATURY.

Wczoraj przy okazji klubowych spotkań Piotrowi (SQ1REX) wymsknęło się, że może tak by pojechać i popracować z jakiegoś ciekawego radiowo miejsca. Nie potrzeba było mnie długo przekonywać. Byłem za! Pogodynka zapowiadała ocieplenie, nastrój był piwny i pełni optymizmu umówiliśmy się na niedzielny wypad na łono natury. Popadło na blisko Kołobrzegu położony Rezerwat Przyrody i Obszar Natura 2000 STRAMNICZKA SPFF-0347. Miejsce ciekawe także dlatego, że jest to Gmina KG02 w Powiecie Kołobrzeskim KG. Loc – JO74ud.

Blisko, teren znałem z corocznych ”grzybów zbierań” no to na krótki wypad starczy nam animuszu i troszeczkę popracujemy na pasmach. Rano, – dzisiaj (niedziela 27.01.2019) spakowaliśmy niezbędny sprzęt radiowy czyli TRX ICOM 7400, wspaniały LW BKS-a, maszt rozkładany no i dwa akumulatory w ładowarkach samochodowych. Pojechali! Fajnie było, blisko, ślisko, trochę błota bo okazało się, że teren tego małego, urokliwego rezerwatu (SPFF-0347) lekko naruszyła budowa przebiegającej tędy nowej trasy szybkiego ruchu S6.

Może już w przyszłym roku nie będzie grzybobrań a sam rezerwat straci swój status. Tym bardziej powinniśmy takie miejsca jak STRAMNICZKA SPFF-0347 reklamować, przybliżać nam „obywatelom tej Ziemi” i mieć nadzieję, że wszelkie trasy S,A,E itp. ominą je.

Zrobiliśmy niewiele QSO bo zaledwie kilkadziesiąt i zaczął padać deszcz, trzeba było zwijać sprzęt i uciekać. Prócz QSO pooddychaliśmy świeżym powietrzem oraz przetestowaliśmy sprzęt na przyszłe takie wypady. Bardzo dobrze zdał egzamin sprzęt antenowy Piotra (SQ1REX) oraz system zasilania (dwa samochody i ich akumulatory na przemian przez nie ładowane).

Po południu zakończyliśmy pracę i zmykając przed deszczem pojechaliśmy do Kołobrzegu. Reszta relacji na filmie i fotkach autorstwa Piotra – SQ1REX.

Pojedziemy tam jeszcze raz jak tylko będzie więcej słoneczka a temperatura pozwoli na pracę CW bo to obiecaliśmy … wcześniej poinformujemy zaprosimy do wspólnej krótkofalarskiej zabawy .

Pozdrawiamy Vy!73 de Piotr – SQ1REX no i Wasz Dziadzia Zbyszek – SP1F