W miniona sobotę w Rogowie k/Kołobrzegu odbył się piknik zimnowojenny.
Impreza udana, stanowiska historyczne oraz nasze stanowisko (Bałtyckiego Stowarzyszenia Krótkofalowców), cieszyły się sporym zainteresowaniem zarówno starszych jak i młodszych zwiedzających a i znalazło się parę grup dzieci z kolonii.

Dla wielu było to pierwsze w życiu spotkanie z krótkofalarstwem. Pracowaliśmy na dwóch TRXach: IC-746 i FT-450D oraz dysponowaliśmy ”staruszkiem” HW-101 który nam użyczył Andrzej (SQ1GU).
Pracowaliśmy na antenie: Long Wire 41.
Przeprowadziliśmy kilkaset łączności z Europą, Azją, Ameryką Płd. i Płn. a nawet dowołaliśmy się do Australii.
Stacje wołały nas interesując się nietypowym znakiem pod jakim pracowała radiostacja HF0ZZ.
Sporym zainteresowaniem cieszyła się nasza ekspozycja sprzętu łączności używanego w czasie zimnej wojny – telefony polowe, radiostacje m.in. R-105 i R-108, łącznica ŁP-10, ect.
Piknik ten był także okazją do spotkania się i odnowienia starych znajomości, poznania nowych kolegów i miłego spędzenia soboty.

Zaszczycili nas obecnością koledzy SQ6PLE, SQ1GU, SP1LJQ, SP1NKF, SP1BEZ, SP1ETT, SP1UJT, SP1HX, SQ1REX , SP1NS, SQ1KW, SQ1ZAZ, SQ1TAT, SP1RE, SQ1F, SP1F oraz koledzy rekonstruktorzy SP1AA i SP1ZX.
Wszystkim dziękuję za uczestnictwo, za pomoc w organizacji i obsługi tej imprezy.
Specjalne podziękowania kierujemy dla właściciela firmy „NETRA” za pomoc w transporcie i rozstawieniu anten – Rafała SQ1F !

Zdjęcia: SP1F i SP1LJQ

Źródło