Wyprawy radiowe

Zrealizowane terenowe wyprawy radiowe ...

drahim

Zapowiadany od dawna wyjazd klubowiczów do Starego Drawska na Zamek „DRAHIM” po paru małych problemach organizacyjnych "SKONSUMOWANY”. Wspaniała zabawa i mimo kapryśnej pogody - sobotnio-niedzielny pobyt w Starym Drawsku należy zaliczyć jako udany pod względem krótkofalarskim jak i rekreacyjnym. Jak zwykle „stara gwardia” nie zawiodła – w kolejnej naszej wyprawie zamkowej wzięli udział: Marek - SP1TJ, Jarek - SP1MHZ, Zibi - SP1F, Andrzej - SQ1GU, Darek - SQ1TDJ, Rafał - SQ1JGV, Tomek - SP1ETT oraz Iwona i Paweł – syn SP1MHZ (junior – może w przyszłości SP1KHZ).

 

Czytaj więcej: Straszyliśmy na Zamku "DRAHIM"

SP1KQR w Trzebiatowie na zamku. Wśród kolegów którzy nadeślą zgłoszenia na dyplom rozlosujemy nagrodę w postaci anteny konstrukcji kol. Leszka - SP1BKS (dipol na pasmo 3,5 Mc + balun 1/1 300W) bliższe info na stronie www.antenykf.com .

Czytaj więcej: SP1KQR w Trzebiatowie na terenie zamku ZGF-03

wyprawaDo Golczewa przyjechaliśmy w dwóch „ratach”. Szlak przecierał Marek – SP1TJ wraz z Andrzejem – SQ1GU oraz Rafałem – SQ1JGV. Koledzy zapakowali cały sprzęt i siebie do Citroena Andrzeja i w czwartek (14-stego) po południu wyruszyli do GOLCZEWA. Prognozy pogody były niepokojące ale jak to się mówi „decyzje już wcześniej były podjęte i odwrotu nie ma”.

Czytaj więcej: Relacja z wyprawy zamkowej do Golczewa

wyprawaW piątek 23 lutego 2007r grupa krótkofalowców udała się na latarnie morską w Niechorzu (POL-013).
Tym razem celem wyjazdu była aktywność w zawodach CQWW160m SSB. Anteny rozwiesiliśmy już o zmroku przy silnym wietrze i niskiej temperaturze, ale dysponowaliśmy praktyką z poprzedniego wyjazdu. Tym razem warunki propagacyjne nie były tak przyzwoite i udało się nam przeprowadzić ok. 200 łączności z 50 krajami pod znakiem kontekstowym SN1L. Pozostałe łączności przeprowadziliśmy pod własnymi znakami.

Czytaj więcej: Latarnia morska Niechorze część II

wyprawa Po 525-ciu latach ciszy i spokoju dnia 15-10-2006 zamek w Karlinie (ZBG-02 Loc. JO74WA) ponownie najechali kołobrzeżanie, lecz tym razem nie jako agresorzy, ale jako grupa miłośników krótkofalarstwa.
Koledzy z klubu SP1KQR (w składzie Wiesiek - SP1EG, Jurek - SP1JON, Andrzej - SQ1GU, Tomek - SP1ETT, Marek - SP1TJ) oraz Medard SP1RWX i Leszek SP1LOI zawitali w niedzielny poranek w miejscu, na którym pozostały fragmenty zamku i po zainstalowaniu anten i trasceivera byli słyszalni w eterze.

Czytaj więcej: SP1KQR na ruinach zamku w Karlinie