SP1PAN Aktualnosci

      Sekcja krótkofalarska RADIOKLUB „REGA” zaprasza chętnych do udziału w zajęciach i spotkaniach w dniach: poniedziałek 15,00-17,00 i czwartki 19,00-20,00 oraz w niedzielę w dogodnym czasie.

   Pomagamy zdobyć licencję krótkofalowca która pozwala na nawiązywanie wielu ciekawych łączności z całym światem .

   Zainteresowanych tematyką radiową prosimy o kontakt tel. 663-550-471 Rafał Łodziato, 505-801-755 Sławomir Szarecki lub osobiście z aktualnie dyżurującym instruktorem pok. Nr.20 

 

 

Czytaj więcej: SEKCJA KRÓTKOFALARSKA Radioklub „REGA”

W  przedświąteczną  sobotę klub SP1PAN wraz z członkami  Bałtyckiego Stowarzyszenia Krótkofalowców był inicjatorem happeningu przed Urzędem Miasta Trzebiatowa.

Nawiązywaliśmy łączności z wieloma kolegami z Polski, ale udało nam się również złożyć życzenia świąteczne radioamatorom z Europy i nie tylko. Akcja miała na celu promocję miasta i gminy, ale także krótkofalarstwa, jak i nas samych. Swoją obecnością zaszczycił nas burmistrz - Zdzisław Matusewicz i  osobiście, z naszą pomocą złożył życzenia kolegom na kilku pasmach amatorskich. O naszej operacji poinformowały na antenie ogólnopolskiej stacje RMF FM, TVN24,  TELEWIZJA POLSKA (Teleekspres), gazeta FAKT oraz media lokalne.

W happeningu udział wzięli także trzebiatowscy artyści, którzy wystawili swoje prace: Małgorzata Kaczmarczyk, Ryszard i Maciej Leończyk, a także Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Podziękowania za udaną akcję należą się Dziadzi Zibiemu SP1F i Krzysiowi SP1UJT za ogromne zaangażowanie  i organizację, jak również każdemu z osobna będącego w tym dniu na stanie. Korzystając z okazji dziękujemy również za wkład w nasz rozwój i udostępnianie wszelkich możliwych materiałów kierownikowi Klubu Wojskowego, panu Jerzemu Nowakowi .

Mamy również nadzieję, że zostaliśmy zauważeni przez nasze lokalne władze i w miarę możliwości będziemy w przyszłości mogli liczyć na kolejną owocną współpracę i pomoc z ich strony.
Pozostały materiał z tej imprezy znajdziecie pod adresem (klik w link)

 

Pozdrawiamy SP1PAN team

home

Tak, więc po dość długiej przerwie związanej z przenosinami klubu do nowej siedziby, jesteśmy znowu aktywni.

Rozpoczęliśmy jak to zwykle bywa ze zmianą lokalizacji od spraw technicznych. Szczególną uwagę poświęciliśmy instalacji antenowej, która ze względu na jakość pokrycia dachu, przysporzyła nam wiele trudności.  Musieliśmy więc przystosować dostępna powierzchnię do naszych potrzeb związanych z antenami. Efekt jest taki, że na dzień dzisiejszy mamy do dyspozycji dwie anteny drutowe typu LONG WIRE (20 metrów) i DIPOL (2x 19,5 metra) oraz trzypasmową antenę na UKF typu DIAMOND.

 

Czytaj więcej: Po przenosinach klubu SP1PAN

QTC

Z przyczyn technicznych przenosimy Radioklub "REGA" - SP1PAN do Wojskowego Klubu Garnizonowego przy jednostce wojskowej w Trzebiatowie. Informujemy, iż jesteśmy w trakcie przeprowadzki i klub przez jakiś czas będzie QRT. Planujemy wznowić działalność w grudniu - już z nowego miejsca. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.Rafał SQ1JGV i Sławek SQ1FYY