SP1KQR Aktualnosci

Krótkofalowcy dyndający na masztach i biegajacy po dachach to niechybny znak, że wiosna zadomowiła się już na dobre.

Czytaj więcej: Wiosna dotarła

Godzina 17.00 czasu lokalnego - nad Radioklubem "Fala" SP1KQR zbierają się masy zjonizowanych mocno fal elektromagnetycznych. Zaczyna się 24-godzinna batalia - pot, krew i łzy (nieco na wyrost). Trwa odwieczna wojna - Polska vs. Reszta Świata. Na udeptanej ziemii (świeżo umytej podłodze) stanęli: Mikołaj, Hubert, Gabriel jako młoda krew z Zespołu Szkół Morskich w Kołobrzegu oraz starzy, a niekiedy siwi i łysi, wyjadacze Zbyszek SP1F, Krzysiek SP1MWK, Andrzej SQ1GU i Leszek SQ1NT. Walka była okrutna i znojna, opór nawet stawiała wtyczka, która za cholerę jasną nie dawała się odkręcić. Rezultat: 490 QSO.

 

20130406 600px

O tym jak działaliśmy na CQ World Wide 160-Meter Contest 2013 napisano w Gazecie Kołobrzeskiej z 8.03.2013 r. Nr 10 (931) zatem do kiosków marsz czytać, podziwiać, gratulować i takie tam... ;)

SP1KQR w Gazecie Kołobrzekiej

Od 22.00 UTC w piątek 23 lutego braliśmy udział jako silna ekipa pod wezwaniem w CQ World Wide 160-Meter Contest. Skład niebylejaki: Zbyszek SP1F, Leszek SQ1NT, Krzysiek SP1MWK, Zbyszek SP1MVL. Andrzej SQ1GU, oraz co najbardziej cieszy dwóch młodych adeptów krótkofalarstwa z ZSM - Hubert i Mieszko. Warunki na pasmie były dość podłe, ale pracowaliśmy wytrwale. W sumie przez dwie noce udało nam się uciułać 163 QSO, co po przeliczeniu przez organizatora dało 31520 punktów. Zatem zacnie ;) Cieszy bardzo aktywny udział "młodych" - tak trzymać!

Czytaj więcej:  CQ World Wide 160-Meter Contest 2013

Niezmiernie miło nam donieść, że SP1KQR zajął drugie miejsce w kategorii D w Narodowym Święcie Niepodległości 2012 ;)

 Komunikat organizatora - link.

Od września 2012 r. w SP1KQR nastąpiła zmiana jakby pokoleniowa. Na stanowisku instruktora, a zarazem kierownika klubu pojawiłem się ja - Leszek SQ1NT. Na chwilę obecną jest już sześciu nowych adeptów krótkofalarstwa (dwóch z nich ma już za sobą pierwsze QSO).

W planach:
- aktywna praca na pasmach (w tym w zawodach),
- szkolenie młodzieży,
- walka z reprezentantem Ciemnej Strony Mocy (administratorem sieci szkolnej) o uczciwy dostęp do internetu.

Nowe idzie ;)

SP1KQR - nowe idzie

 

Leszek SQ1NT