• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

W niedzielę 16 sierpnia 2015r. Radio-klub SP1ZES z Charzyna nawiązywał łączności z latarni morskiej w Niechorzu w składzie: Kuba SP1APK, Krzysiek SP1BEZ, Marcin SP1CDR przy dużym wsparciu kolegów z Łobeskiego Stowarzyszenia Krótkofalowców w składzie:, Leszek SP1LOI, Rafał SQ1BHR, Łukasz SQ1LU. Odwiedzili nas również koledzy z Kołobrzegu: Andrzej SQ1GU, Krzysiek SQ1KW  pracowaliśmy tam z okazji weekendu latarnianego gdzie organizowany był na tę okoliczność przez Gminę Rewal festyn połączony z 3 edycją Biegu Latarnika.

Stanowisko operatorskie przygotowywane było od godz. 11.00 i na rozpoczęcie festynu -godz.12.00 było gotowe. Przeprowadzono wiele łączności na pasmach UKF oraz KF z operatorami w wielu krajach. Dzięki uprzejmości naszych sponsorów zostaną przygotowane okolicznościowe karty QSL, które zostaną odesłane jako potwierdzenie odbytych łączności.
Koledzy krótkofalowcy służyli również pomocą w organizacji 3 Biegu Latarnika, po raz pierwszy wykorzystano łączność UKF w trakcie podawania wyników zawodników biegnących na szczyt latarni. Wśród uczestników biegu był również nasz kolega Andrzej SQ1GU, który uzyskał dobry czas (50 sec) pomimo iż do Niechorza pokonał dystans (ok 41 km w jedną stronę) rowerem :). Wszystkie ciekawe chwile zostały uwiecznione ciekawymi zdjęciami oraz filmami, które umieszczone są w poniższej galerii.

Dziękujemy Gminie Rewal za zaproszenie i wsparcie w postaci kart QSL / członkowie klubu SP1ZES
 {youtube}ZFTFl_MGyMg{/youtube}
Foto:Rafał SQ1BHR, Krzysiek SP1BEZ, Kuba SP1APK