W środę 26 listopada 2014 r. w Biurze Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w Kołobrzegu została uruchomiona alternatywna sieć łączności w systemie ostrzegania i alarmowania mieszkańców powiatu kołobrzeskiego.

 


Uruchomiona sieć łączności jest oparta na łączności krótkofalarskiej. Obsługa tego sytemu swoim zasięgiem obejmie wszystkie gminy powiatu, a także sąsiednie powiaty. Przedsięwzięcia w zakresie systemu ostrzegania i alarmowania mieszkańców powiatu kołobrzeskiego będzie realizować Bałtyckie Stowarzyszenie Krótkofalowców w ramach Kołobrzeskiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej.
W związku z zakończeniem prac związanych z rozbudową systemu ostrzegania i alarmowania, a także lokalizacją Kołobrzeskiej Amatorskiej Sieci Radiowej w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kołobrzegu, Kierownik Biura Pan Marek Tomaszewski przekazał w imieniu Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego podziękowania Panu Zbigniewowi Kaźmierczak i Panu Pawłowi Nowakowskiemu za duży wkład pracy w realizację zadań związanych z bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu.
W dniu dzisiejszym Bałtyckie Stowarzyszenie Krótkofalowców otrzymało również jeden z dwóch przemienników radiowych, które zostały zakupione przez Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu. Urządzenia radiowe będą częścią Kołobrzeskiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło powiat.kolobrzeg