Witam wszystkich czytelników naszej skromnej stronki!!

Troszeczkę czasu minęło nim zabrałem się do napisania czegokolwiek, brak czasu, inne ważne i mniej ważne sprawy spowodowały, że jakoś nie miałem natchnienia (HI). Jak zerkniecie na kalendarz, to pewnie zauważycie, że jest lipiec i szybciutko zbliża się czas naszego wyjazdu do Dygowa 21-07-2012 by wziąć udział w „SALMO – 2012”. Wtajemniczeni wiedzą co to za impreza i z jakiej odbywa się okazji a dla mniej zorientowanych polecam lekturę poniższego plakatu. W ubiegłym roku po raz pierwszy braliśmy udział w obchodach Dni DYGOWA – o czym można poczytać na naszej stronie. Świetnie się bawiliśmy krótkofalarsko i nie tylko. Radiostacja klubowa SP1KYB przeprowadziła wiele ciekawych łączności, które potem potwierdziliśmy pięknymi kartami QSL zafundowanymi przez Urząd Gminy DYGOWO.W tym roku także jedziemy silną grupą OM's z Bałtyckiego Stowarzyszenia Krótkofalowców, by uświetnić tę imprezę naszą pracą w eterze. Tegoroczne święto Dygowa „SALMO-2012” obfitować będzie w wiele konkursów, a jednym z nich będzie nasz konkurs radiowy pod nazwą ŁOSOSIOWE FALE – przeznaczony jest dla wszystkich krótkofalowców BSK, a polegać będzie na nawiązywaniu łączności radiowych w okresie tygodnia poprzedzającego „SALMO-2012”.

 Rozpoczynamy już dzisiaj (14.07.2012)

Każda łączność to jeden punkt, każdą łączność potwierdzamy kartą QSL zafundowaną przez organizatora imprezy. Koledzy, którzy nie są obsługiwani przez biuro wysyłają elektroniczne potwierdzenia (E-QSL, LOTW, HRD itd.). Podsumowanie tej zabawy odbędzie się na festynie w DYGOWIE, gdzie przywozimy wyciągi z wykazem zrobionych w tym czasie QSO, a Pan Jurek skrupulatnie wszystko zliczy. Tutaj także będzie możliwość „dorobienia” iluś tam QSO, by zająć odpowiednie miejsce gdyż QSO z Dygowa będziemy liczyć za pięć punktów. Zaliczane będą wszystkie łączności (tylko raz z danym korespondentem), dowolną emisją! (łączności przez przemienniki także).

Nagrodami za pierwsze trzy miejsca to piękne puchary i medale oraz prezenty zafundowane przez Pana Wójta Gminy Dygowo. ..........   Więc Panie i Panowie - do boju!!

Wasz dziadzia !!

 


Pokaż Biesiada Łososiowa Dygowo na mapie

oficjalny plakat z programem imprezy