home

Tak, więc po dość długiej przerwie związanej z przenosinami klubu do nowej siedziby, jesteśmy znowu aktywni.

Rozpoczęliśmy jak to zwykle bywa ze zmianą lokalizacji od spraw technicznych. Szczególną uwagę poświęciliśmy instalacji antenowej, która ze względu na jakość pokrycia dachu, przysporzyła nam wiele trudności.  Musieliśmy więc przystosować dostępna powierzchnię do naszych potrzeb związanych z antenami. Efekt jest taki, że na dzień dzisiejszy mamy do dyspozycji dwie anteny drutowe typu LONG WIRE (20 metrów) i DIPOL (2x 19,5 metra) oraz trzypasmową antenę na UKF typu DIAMOND.

 

Tak więc, po dość długiej przerwie związanej z przenosinami klubu do nowej siedziby, jesteśmy znowu aktywni. Nasz nowy adres to:

 


RADIOKLUB „REGA”  SP1PAN
przy Klubie Jednostki Wojskowej
ul. Zagórska 20
72-320 Trzebiatów

 

Rozpoczęliśmy jak to zwykle bywa ze zmianą lokalizacji od spraw technicznych. Szczególną uwagę poświęciliśmy instalacji antenowej, która ze względu na jakość pokrycia dachu, przysporzyła nam wiele trudności.  Musieliśmy, więc przystosować dostępna powierzchnię do naszych potrzeb związanych z antenami. Efekt jest taki, że na dzień dzisiejszy mamy do dyspozycji dwie anteny drutowe typu LONG WIRE (20 metrów) i DIPOL (2x 19,5 metra) oraz trzypasmową antenę na UKF typu DIAMOND.

 

Dosłownie za kilka dni stanie również na dachu konstrukcja składająca się z dwóch anten kierunkowych na pasma 144 i 430 MHZ, które będą obracane za pomocą rotora. I tu muszę podziękować bardzo Zbyszkowi SP1F oraz kolegom z zespołu BSK za zaangażowanie i przekazanie tegoż właśnie rotora na potrzeby naszej jednostki.  Jeżeli chodzi o TRX, to na dzień dzisiejszy jesteśmy doposażeni w ICOMA 746, który służy nam wyśmienicie, ale mamy w planach zorganizowanie jeszcze jednego transceivera na pasma UKF tak, by mieć dwa osobne stanowiska do pracy na osobnych pasmach.

 

Pomieszczenie, jakim dysponujemy jest może ciasne, ale własne i z każdym dniem „pięknieje” i jest sukcesywnie doposażane.  Nie było by to wszystko możliwe bez ogromnej chęci i pomocy ze strony pana Jurka Nowaka, kierownika Klubu Jednostki Wojskowej, który w każdej możliwej sytuacji myśli o nas i pomaga nam rozwiązywać mniejsze i większe problemy.

 

Jesteśmy też w trakcie zacieśniania współpracy z panem Łukaszem Trawińskim, nowym doradcą burmistrza naszego miasta. Mamy nadzieję, że przyszła współpraca okaże się owocna dla nas, ale również za naszą sprawą dla miasta i gminy. Jesteśmy na etapie szkolenia i pomocy nowym członkom i przyszłym krótkofalowcom, z których przynajmniej dwóch stawi się na organizowany przez UKE egzamin na uprawnienia. Na dzień dzisiejszy nie mamy ustalonych godzin funkcjonowania klubu i spotykamy się po wcześniejszym uzgodnieniu. Wyjątkiem jest oczywiście weekend, kiedy to zawsze jest ktoś w siedzibie klubu i chętnie spotka się z każdym, kto zechce nas odwiedzić Uśmiech
W razie pytań lub chęci zaszczycenia swoją obecnością naszego klubu proszę o kontakt pod numerami:


663-550-471   Rafał SQ1JGV
505-801-755   Sławek  SQ1FYY

http://www.qrz.com/db/sp1pan

Pozdrawiam i zapraszam Uśmiech Rafał SQ1JGV