drahim

Zapowiadany od dawna wyjazd klubowiczów do Starego Drawska na Zamek „DRAHIM” po paru małych problemach organizacyjnych "SKONSUMOWANY”. Wspaniała zabawa i mimo kapryśnej pogody - sobotnio-niedzielny pobyt w Starym Drawsku należy zaliczyć jako udany pod względem krótkofalarskim jak i rekreacyjnym. Jak zwykle „stara gwardia” nie zawiodła – w kolejnej naszej wyprawie zamkowej wzięli udział: Marek - SP1TJ, Jarek - SP1MHZ, Zibi - SP1F, Andrzej - SQ1GU, Darek - SQ1TDJ, Rafał - SQ1JGV, Tomek - SP1ETT oraz Iwona i Paweł – syn SP1MHZ (junior – może w przyszłości SP1KHZ).

 

 

Wyprawa i po wyprawie !!

Zapowiadany od dawna wyjazd klubowiczów do Starego Drawska na Zamek „DRAHIM” po paru małych problemach organizacyjnych "SKONSUMOWANY”. Wspaniała zabawa i mimo kapryśnej pogody, sobotnio-niedzielny pobyt w Starym Drawsku należy zaliczyć jako udany pod względem krótkofalarskim jak i rekreacyjnym. Jak zwykle „stara gwardia” nie zawiodła – w kolejnej naszej wyprawie zamkowej wzięli udział: Marek - SP1TJ, Jarek - SP1MHZ, Zibi - SP1F, Andrzej - SQ1GU, Darek - SQ1TDJ, Rafał - SQ1JGV, Tomek - SP1ETT oraz Iwona i Paweł – syn SP1MHZ (junior – może w przyszłości SP1KHZ).

Radiostacja pracowała 24h. na dobę. Przeprowadziliśmy 226 QSO... Biorąc pod uwagę, że wyprawa miała charakter krótkofalarsko-rekreacyjny, jest sporym sukcesem (HI)! Oczywiście należało by do tych 226 QSO doliczyć ileś tam kiełbasek z „grilla” czy też parę kilo pieczonych ziemniaków made in SP1TJ. Doliczyć też by należało ileś tam godzin spędzonych na zamku w poszukiwaniu „BIAŁEJ DAMY”.

 

To i nie tylko to świadczy o tym, że nie próżnowaliśmy i czas poświęcony tej wyprawie spożytkowaliśmy cały. Stacja SP1KQR/1 wypełniła wymogi by uzyskać certyfikat aktywacji gminy Drawsko Pomorskie (DP-01) – także wszyscy jej operatorzy biorący udział w tej wyprawie takie certyfikaty otrzymają. Wysłaliśmy stosowne zgłoszenie do MK QTC. Chcę w tym miejscu serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, by nasz wyjazd zaliczyć do udanych – dziękuję korespondentom za nawiązane łączności – proszę o karty QSL. Nasze w 100% wyślemy. A tym, co się nie chciało jechać powiem jedno -

ŻAŁUJCIE i zdjęcia pooglądajcie !

 

Z poważaniem – wasz stary wiarus Zibi SP1F

 

Zapraszam na foto-relację do Galerii SP1KQR